Portal Vincenzowski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Portal Vincenzowski

"Czarnohora" – mapa pełna treści

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

„Czarnohora” – nowe wydanie!

images/plakaty/plakat-spotkania.jpg

Wspaniała wiadomość z ostatniej chwili – istnieje ogromne prawdopodobieństwo (graniczące z pewnością), że na Spotkaniach Karpackich w piątek 15 marca 2013 w Muzeum Ziemi PAN odbędzie sie premiera II wydania Mapy turystyczno-nazewniczej Czarnohory autorstwa Wojciecha Krukara i Mateusza Trolla, wydanej przez Wydawnictwo „Ruthenus”. Drugie wydanie różni sie znacznie od pierwszego, przede wszystkim skalą 1:50 000, a także korektami treści, będącymi efektem kolejnych dwóch lat badań terenowych. Zostały na niej naniesione także aktualne przebiegi szlaków turystycznych. Co najważniejsze, w trakcie Spotkania Karpackiego mapę będzie można nabyć i zdobyć na niej autografy obydwu autorów. To naprawdę wyjątkowa okazja – serdecznie zapraszamy.

Poprawiony: czwartek, 08 sierpnia 2013 14:52
 

Wieczór Karpacki w Muzeum Podkarpackim w Krośnie

Email Drukuj PDF

29 listopada 2012 r. o godzinie 17.00 Muzeum Podkarpackie w Krośnie organizuje Wieczór Karpacki w ramach wystawy "Od Łemkowszczyzny po Huculszczyznę"- Archiwalne fotografie Prof. Romana Reinfussa". Prezentowane eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, zabytkowej chyży łemkowskiej w Olchowcu oraz kolekcji prywatnych.

images/plakaty/plakat-krosno.jpg

zaproszenie na  wystawę

Poprawiony: czwartek, 27 lutego 2014 12:47
 

Wystawa Huculska po XV Wyprawie Naukowej studentów Architektury Politechniki Łódzkiej

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

WYSTAWA RETROSPEKTYWNA PO XV WYPRAWIE NAUKOWEJ STUDENTÓW ARCHITEKTURY POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ W KARPATY WSCHODNIE – HUCULSZCZYZNA 2012

Stało się już tradycją, że studenci architektury Politechniki Łódzkiej z Koła Naukowego „IX Piętro” niemal co roku, począwszy od 1995 r., pod opieką pracowników naukowych Instytutu Architektury i Urbanistyki wyjeżdżają w czasie wakacji na 2-3 tygodniowe wyprawy naukowe na zachodnią Ukrainę w rejon Huculszczyzny w obłasti iwano-frankiwśkiej (dawne południowo-wschodnie Kresy Rzeczypospolitej, województwo stanisławowskie).

 

Głównym celem podróży jest zawsze przeprowadzanie inwentaryzacji zabytkowej architektury wybranego regionu, czyli szczegółowych pomiarów architektoniczno-budowlanych obiektów historycznych. Początkowo były to

Poprawiony: wtorek, 03 grudnia 2013 21:37 Więcej…
 

Czytanie Vincenza zaproszenie do ankiety

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 

Szanowni Państwo!

Kilka miesięcy temu został zainicjowany w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego projekt Archiwum Stanisława Vincenza 1888–1971. Jego realizacją zajmuje się zespół badaczy z różnych ośrodków Polski i zagranicy. Celem podjętych działań jest zarówno pogłębienie prac nad spuścizną i biografią tego świetnego pisarza, jak i popularyzacja jego twórczości w Polsce i na świecie. Oprócz opracowań naukowych (publikacji książkowych i elektronicznych) efektem projektu będzie wielojęzyczny portal, zawierający możliwie szeroki wachlarz informacji o pisarzu, jego dziełach i recepcji.

 

W ramach tego przedsięwzięcia zrodził się pomysł ogłoszenia ankiety na temat lektury Vincenza i jej wpływu na postawy i działania ludzi różnych profesji. Mamy na uwadze zarówno artystów używających różnorodnych mediów, krajoznawców, animatorów kultury i badaczy, jak również innych czytelników, na których poznawanie tetralogii Na wysokiej połoninie, tekstów eseistycznych czy wspomnieniowych wywarło coś więcej niż „niezatarte wrażenie”.

Poprawiony: piątek, 15 marca 2013 21:54 Więcej…
 

Huculska sesja popularno-naukowa w Łodzi

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi zaprasza na kolejną odsłonę cyklu pt. Wyróżnieni strojem. Huculszczyzna – tradycja i współczesność. Sesja popularno-naukowa odbędzie się 30 października 2012 r. w sali 212 muzeum.
Początek o godz. 10:00. Program na poniższym plakacie. Wstęp wolny.
Przy okazji zostanie również zaprezentowana książka Alicji Woźniak o tym samym tytule.

images/obrazki/sesja-huculska.jpg

Poprawiony: piątek, 23 listopada 2012 23:23
 


Strona 8 z 10