Portal Vincenzowski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Portal Vincenzowski

Wystawa "Wyróżnieni strojem. Huculszczyzna - tradycja i współczesność"

Email Drukuj PDF

W imieniu Muzeum Archeologicznegi i Etnograficznego w Łodzi, serdecznie zapraszamy na inaugurację wystawy "Wyróżnieniu strojem. Huculszczyzna - tradycja i wspólczesność". Inauguracja będzie miała miejsce już w najbliższą środę 17 maja 2012 r. Portal Vincenzowski jest patronem medialnym tego wyjątkowego wydarzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarium wystawy

Plakat wystawy do pobrania tutaj

Poprawiony: środa, 24 października 2012 14:47
 

Inwentaryzacja zniszczonych oznakowań na szlakach ukraińskiego Zakarpacia

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 24
SłabyŚwietny 

Grupa wolontariuszy z Czech, Polski i Ukrainy, odtwarzających i rewitalizujących w latach 2007-2010 szlaki turystyczne w rejonie Ust' Czornej na pograniczu Gorganów, Krasnej i Świdowca, zwraca się za pośrednictwem Portalu Vincenzowskiego do wszystkich ludzi dobrej woli, którym leży na sercu bezpieczeństwo karpackich turystów oraz polepszenie bytu lokalnej ludności poprzez rozwój turystyki z gorącą prośbą o nadsyłanie zdjęć i ewentualnych opisów uszkodzeń oraz zniszczeń infrastruktury znakarskiej. Jak widać na załączonej fotografii – nawet off-roadowcy nie oszczędzili słupka z drogowskazem na Trojasce. Ułatwi to zaplanowanie ewentualnych remontów oraz przygotowanie nowych tabliczek drogowskazowych. Materiały prosimy przesyłać na adres e-mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

images/obrazki/trojaska.jpg

Poprawiony: środa, 24 października 2012 14:43
 

Prewencja lawinowa w Karpatach Ukraińskich – monitorowanie bieżącej sytuacji w regionie zakarpackim

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 

ZOBACZ sprawozdanie z konferencji i ocenę sezonu zimowego 2011/2012 na Zakarpaciu!

 

Konferencja prasowa – zorganizowana w ramach małego grantu Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego – pn. Prewencja lawinowa w Karpatach Ukraińskich – monitorowanie bieżącej sytuacji w regionie zakarpackim, odbędzie się w siedzibie Zakarpackiego Centrum Hydrometeorologicznego 20 kwietnia 2012 r. w godz. 10:00 - 12:00.

Adres: Słowiańskie Nabrzeże 5, Użhorod, UA

Tematem konferencji będzie analiza sezonu zimowego 2011/2012 w zakresie lawin i usług ratownictwa górskiego, zapoznanie się z wynikami obserwacji lawin na Zakarpaciu oraz omówienie możliwości prewencji lawinowej w najbliższych latach.

W konferencji prasowej udział wezmą:

• naczelnik Górskiego Pogotowia Ratowniczego w regionie zakarpackim / Hirśkoho Poszukowo-Riatuwalnoho Zahinu – Wiktor Opalenyk (Ukraina)

• naczelnik Zakarpackiego Centrum Hydrometeorologicznego – Wasyl Manywczuk (Ukraina)

• koordynator projektu IVF / Karpatský turistický spolek – Alesz Kuczera (Czechy)

• zastępca naczelnika Centrum Lawinowej Prewencji w Jasnej / Strediska lavinovej prevencie Jasná – Milan Lizuch (Słowacja)

• reprezentantka Grupy Bieszczadzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Karolina Kiwior (Polska)

Koordynator projektu IVF / Karpatský turistický spolek
Aleš Kučera

 

Poprawiony: czwartek, 10 maja 2012 09:57 Więcej…
 

VII konferencja "Ukraina na przestrzeni wieków. Region karpacki: historia, język, kultura"

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

Koło Naukowe Ukrainistów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Zjednoczenie Łemków zapraszają na VII konferencję dla studentów, doktorantów i doktorów pn. Ukraina na przestrzeni wieków. REGION KARPACKI: HISTORIA, JĘZYK, KULTURA.

Czas: 10-11 maja 2012 r.

Miejsce: Centrum Kultury im. B. I. Antonycza, pl. Dworzysko 5, 38-300 Gorlice

Język konferencji: polski, ukraiński

Program konferencji

Tegoroczna konferencja potrwa dwa dni, a odbędzie się w Gorlicach, w przededniu Światowego Kongresu Łemków.

Głównym celem konferencji jest przyjrzenie się całemu Regionowi Karpackiemu, a w szczególności związanej z nim historii, różnorodności językowej oraz kulturowej.

 

Poprawiony: czwartek, 22 listopada 2012 20:13
 

Fotorelacja z warsztatów malowania pisanek

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

1 kwietnia 2012 r w Niedzielę Palmową, Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK oraz Fundacja Św. Włodziemierza zorganizowały Warsztaty Malowania Pisanek huculskich. Warsztaty poprowadzili Anna Warzecha (pisankarka) oraz Piotr i Justyna Kłapytowie. Warsztaty trwały od godziny 10.00 do godziny 17. W sumie wzięło w nich udział 30 osób; zarówno najmłodsi jaki i ich rodzice oraz liczni studenci. Warsztatom towarzyszyły: pokaz instrumentów huculskich, tradycyjnych pisanek malowanych technika batikową oraz film "Huculska Paska" autorstwa Krzysztofa Krzyżanowskiego.

Poprawiony: środa, 18 lipca 2012 20:26 Więcej…
 


Strona 9 z 10