Główna Wydarzenia Wydarzenia Fotorelacja z warsztatów malowania pisanek

Fotorelacja z warsztatów malowania pisanek

1 kwietnia 2012 r w Niedzielę Palmową, Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK oraz Fundacja Św. Włodziemierza zorganizowały Warsztaty Malowania Pisanek huculskich. Warsztaty poprowadzili Anna Warzecha (pisankarka) oraz Piotr i Justyna Kłapytowie. Warsztaty trwały od godziny 10.00 do godziny 17. W sumie wzięło w nich udział 30 osób; zarówno najmłodsi jaki i ich rodzice oraz liczni studenci. Warsztatom towarzyszyły: pokaz instrumentów huculskich, tradycyjnych pisanek malowanych technika batikową oraz film "Huculska Paska" autorstwa Krzysztofa Krzyżanowskiego.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów się spotkamy w gościnnych progach Fundacji Św. Włodziemirza.

Zapraszamy do posłuchania audycji POLSKIEGO RADIA DLA ZAGRANICY o pisankach huculskich po angielsku "The world of  'pisanki' patterned Easter eggs"

Poprawiony: środa, 18 lipca 2012 20:26