Portal Vincenzowski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Główna Wydarzenia Wydarzenia XVI Wyprawa Naukowa Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej w Karpaty Wschodnie – HUCULSZCZYZNA 2013

XVI Wyprawa Naukowa Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej w Karpaty Wschodnie – HUCULSZCZYZNA 2013

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 

Koło Naukowe Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej „IX PIĘTRO” zaprasza na wystawę retrospektywną po XVI Wyprawie Naukowej w Karpaty Wschodnie HUCULSZCZYZNA 2013.

Wyprawy studentów architektury Politechniki Łódzkiej na Huculszczyznę oraz wystawy retrospektywne, które odbywają się po każdej ekspedycji, mają już długa tradycję. Pierwszy wyjazd odbył się w 1995 roku i od tej pory, z niewielkimi przerwami, inicjatywa ta jest kontynuowana przez kolejne pokolenia studentów. Tegoroczna wyprawa odbyła się w dniach 8 – 24 lipca. Wzięły w niej udział 22 osoby, w tym 20 studentów. Pomiarami objęto 14 zabytkowych cerkwi typu huculskiego. Oprócz oczywistej i niezbędnej w późniejszym życiu zawodowym nauki inwentaryzowania budowli, studenci mieli okazję obcować z autentyczną kulturą ludową górali huculskich, podziwiać wnętrza bajecznie kolorowych cerkwi grecko-katolickich bądź prawosławnych, ale przede wszystkim poznać ludzi, którzy mimo stereotypowych uprzedzeń witali ich zawsze z otwartymi ramionami. To wszystko sprawiło, że z pozoru zwykłe praktyki stały się dla wielu osób przygodą życia, o której będzie opowiadać ta wystawa, na której znajdą się fotografie oraz efekty pracy inwentaryzacyjnej. Ekspozycji będzie towarzyszyć folder.

Wernisaż wystawy odbędzie się 11 grudnia o 18:00 na parterze Instytutu Architektury i Urbanistyki PŁ przy al. Politechniki 6. Wstęp wolny.

 

Wystawa czynna do 6 stycznia 2014 r. codziennie w godz. 8:30-21:30

Poprawiony: poniedziałek, 03 marca 2014 20:13