W imieniu Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej oraz własnym serdecznie zapraszam na promocję książki KOLĘDOWANIE NA HUCULSZCZYŹNIE (wydawca: COTG PTTK, stron 564, format 16,5 cm szerokość, 23,5 wysokość; do książki załączona jest płyta DVD z filmem naukowym, 3,5-godzinnym, o kolędowaniu + około 700 stron tekstów kolęd), które odbędzie się 12 grudnia 2014 r. o godz. 17:00 w siedzibie COTG PTTK w Krakowie, ul. Jagiellońska 6, sala 6.
W RAMACH PROMOCJI 12 GRUDNIA 2014 r. ODBĘDZIE SIĘ:
-
Pochód z udziałem kolędników huculskich z trembitami i rogami oraz wykonanie kolędy dla zmarłych nad grobem piewcy Huculszczyzny Stanisława Vincenza i jego rodziny (Cmentarz Salwatorski).
Wymarsz sprzed bramy kościoła Najświętszego Salwatora o godzinie 15:00.
-
Prezentacja książki Kolędowanie na Huculszczyźnie połączona z pokazem filmu Krzysztofa Krzyżanowskiego Huculski Jordan (15 minut) i przedstawieniem obrzędu kolędowania huculskiego przez kolędników z Werchowyny (Ukraina).
Godzina 17:00, Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK, ul. Jagiellońska 6, sala 6.
Zapraszamy także na:
-
WARSZTATY KOLĘDOWANIA HUCULSKIEGO organizowane przez Fundację "Dobra Wola".
Warsztaty odbędą się w środę 10 grudnia 2014 r. o godzinie 17:30 w piwnicy "Wernyhora" przy Restauracji "Smak Ukraiński", ul. Kanonicza 15 (wstęp wolny).
Fragment recenzji dr hab. Piotra Dahliga (prof. UW):
Monografia „Kolędowanie na Huculszczyźnie” to rezultat znakomitego współdziałania tradycji badań muzykologicznych i etnologicznych. Przedstawia się jako studium etnomuzykologiczne o najwyższym standardzie warsztatowym i interpretacyjnym (...). Jest wnikliwym i wszechstronnym ujęciem kultury kolędowania w regionie wyjątkowo jak na warunki europejskie zachowawczym, swoją drobiazgowością stanowi wyzwanie dla podobnych prac kulturoznawczo-etnomuzykologicznych, wysiłkami kartowania zbliża studium do atlasu etnograficzno-językowego kolęd huculskich, wreszcie budzi podziw skalą dokumentacji. Nigdy dotąd kluczowy dział kultury tradycyjnej, jakim są kolędy i kolędowanie nie został tak wszechstronnie udokumentowany i zbadany (...)”.