Portal Vincenzowski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Główna

czerwiec

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

 

 

Z AKUNĄ – wyprawa do „krainy człowieczej Stanisława Vincenza” – Huculszczyzny

Te góry gubią w sobie wszystkie małe ludzkie rzeczy i osoby. I nie przestrzeń, lecz postać i przestwór ich piękna jest pierwszym krokiem do wieczności (...) –  Stanisław Vincenz

Organizator: Justyna i Piotrek Kłapytowie z AKUNA POLSKA oraz Salon Turystyki Aktywnej "Wierchy" PTTK (Kraków, ul. Jagiellońska 6)

Termin: 23-30 czerwca 2011 roku

Program do pobrania.pdf

Firma AKUNA sponsoruje uczestnikom wyprawy w góry Huculszczyzny batony energetyzujące AkuBar ENERGY! Poczytaj więcej

Opis – Wyprawa do samego serca Huculszczyzny – miejscowości huculskich położonych u stóp Czarnohory. Odbędzie się w ramach uroczystości festiwalowych po stronie ukraińskiej, podczas których będzie można poznać tajemnice huculskiej kultury i miejsc związanych z „Homerem Huculszczyzny” – Stanisławem Vincenzem. Pobyt uzupełni 4-dniowa wycieczka w Czarnohorę zorganizowana przez  Justynę i Piotra Kłapytów z AKUNA POLSKA i SALON TURYSTYKI AKTYWNEJ WIERCHY(z namiotami). Głównym celem wycieczki będzie poprawa kondycji psychicznej i fizycznej oraz rozbudzenie pasji i miłości do  górskiej krainy Hucułów. Koszt wycieczki obejmie przejazd z Krakowa do Werchowyny i Krzyworówni w obie strony, ubezpieczenie:oraz opiekę przewodników. Przewodnikami górskimi wyprawy będą m.in.: Piotr Kłapyta, Justyna Cząstka-Kłapyta, Dariusz Dyląg. Opłata za noclegi z wyżywieniem oraz lokalny przejazd Krzyworównia - Bystrec uczestnicy pokrywają na miejscu.

PROGRAM:

23 czerwca - wyjazd z Krakowa Dworzec Główny pociągiem o godz. 7. 23. Przyjazd gości w godzinach wieczornych do Krzyworówni (kolacja dla gości z wycieczek zorganizowanych)

24 czerwca

9.00 (śniadanie dla gości z wycieczek zorganizowanych)

10.00 przejście do Cerkwi w Krzyworówni, modlitwa przy grobie dziadków S. Vincenza z rodziny Przybyłowskich

11.30. Muzeum Iwana Franki - KONFERENCJA NAUKOWA  „Słowiańska Atlantyda Stanisława Vincenza”

15.00 przerwa obiadowa

16.00 PREZENTACJA FILMÓW o Huculszczyźnie „Od archiwum do współczesności”

19.00 WIECZORNICA HUCULSKA w Muzeum Chata Grażda w Krzyworówni-Zariczu (muzyka huculska, poczęstunek, możliwość zakupienia pamiątek)


25 czerwca

9.00 (śniadanie dla gości wycieczek zorganizowanych)

10.00 Przejście do miejsca Dworu Przybyłowskich w Krzyworówni

11.00 KONKURS NA NAJLEPSZEGO MUZYKANTA HUCULSKIEGO w kategoriach instrumentalista solowy: skrzypce, cymbały, sopiłka


26 czerwca

8.00 (śniadanie dla gości wycieczek zorganizowanych)

9.00 WYJAZD DO BYSTRECA autobusami, przejazd do miejsca gdzie stała chata Vincenzów, KONCERT MUZYKI HUCULSKIEJ (przy złej pogodzie w klubie w Bystrecu, przy dobrej pogodzie - watra i koncert muzyki huculskiej w Kotle Gadżyny) – tu nocleg pod namiotami.


27 czerwca wycieczka górska na trasie: Kocioł Gadżyny – Szpyci – Jezioro Brebenieskie (nocleg pod namiotami)

28 czerwca wycieczka górska na trasie: Jezioro Brebenieskie - Berbenieskuł - Pop Iwan - nocleg w Pohorylcu (nocleg pod namiotami)

 

29 czerwca wycieczka górska na trasie:  Kotły Dzembroni  - Połonina Czufrowa – Chatka u Kuby Węgrzyna (Kosaryszcze, nocleg w chatce lub pod namiotami) - http://www.chatkaukuby.eu/

30 czerwca wcześnie rano zejście do Czerdaka - powrót busem do granicy i a od Przemyśla koleją  z przewodnikiem Dariuszem Dylągiem

01 lipiec 0:38 Kraków


Cena : 590 PLN

Cena zawiera:

Przejazd na trasie: Kraków – Krzyworównia, Przejazd na trasie:Czerdak – Kraków, Ubezpieczenie, Opiekę Pilota/Przewodnika. Dodatkowe koszta uzupełniane we własnym zakresie na miejscu: opłaty za noclegi z wyżywieniem [nocleg w hotelu z wyżywieniem - 150 hr (52 zł)], przejazd Krzyworównia - Bystrec - 10 zł za osobę w obie strony.

ORGANIZATORZY:

 

 

Poprawiony: sobota, 18 czerwca 2011 21:16