Portal Vincenzowski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Główna Zamów zespół huculski
Zamów zespół huculski

Zamów zespół huculski

Email Drukuj PDF

Kapelę "Huculi Mikołaja Iliuka" z Werchowyny tworzą rdzenni muzykanci huculscy, którzy głównie opierają się na repertuarze dziedziczonym drogą pamięciową od przodków oraz komponują własne utwory czerpiące wątki muzyczne z różnych sytuacji i obrzędów. Zespół ten specjalizuje się w prezentowaniu reliktowego folkloru słynnych muzykantów – skrzypków huculskich (np.: Mogur, Gaweć) i muzyki obrzędowej. Założyciel zespołu Mikołaj Iliuk wraz z żoną Mariją Iliuk prowadzą kursy tańca huculskiego, naukę gry na skrzypcach, a Wasyl Tymczuk – naukę gry na cymbałach. Kapela "Huculi Mikołaja Iliuka" zdobyła wiele nagród, m.in w 2007 roku w Kijowie I miejsce w kategorii najlepszy zespół muzyczny. Członkowie zespołu: Mikołaj Iliuk, Wasyl Tymczuk, Wasyl Mojsejczuk byli przez wiele lat członkami słynnego w Polsce i za granicą zespołu "Czeremosz" Romana Kumłyka, który wielokrotnie występował w Polsce w czasie sympozjów naukowych, Dni Huculskich, Festiwalów Huculskich. w Krakowie , Żywcu, Poznaniu. Skład instrumentalny prezentuje się następująco: skrypka (skrzypce), cymbał (cymbały), bubeń (bęben), sopiłka (fujarka) jak i rozbudowany o dodatkowe instrumenty: bajan (akordeon guzikowy), saksofon, trąbka. Podczas występów w Polsce okazjonalnie towarzyszy zespołowi karpacki muzykant (sopiłkar, dutkar i trembitar) – góral babiogórski – Piotr Kłapyta, menadżer tego zespołu.

POSŁUCHAJ NA ŻYWO !!!

http://www.youtube.com/watch?v=SqtjGELNSRs

http://www.youtube.com/watch?v=8hhCUHcq3xM&feature=related

Zespół Huculi w czasie trasy koncertowej w Beskidach sierpień 2010 r. (fot. ze zbiorów organizatorów II Światowego Zjazdu Górali Polskich).


W sprawie zamówienia koncertu zespołu huculskiego - prosimy o kontakt telefoniczny: Piotr Kłapyta +48 608624078 lub pocztą elektroniczą: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Wkrótce możliwość zamówienia także innych kapel huculskich z innych regionów Huculszczyzny...

Poprawiony: czwartek, 03 marca 2011 21:50