Portal Vincenzowski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Główna Wydarzenia
Wydarzenia

Geo-Karpaty – możliwości rozwoju turystyki poznawczej w Karpatach

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Zespół projektu Geo-Karpaty ma zaszczyt zaprosić na konferencję:

Geo-Karpaty – możliwości rozwoju turystyki poznawczej w Karpatach

Konferencja jest organizowana w ramach projektu:
Geo-Karpaty – utworzenie polsko – ukraińskiego szlaku turystycznego
7.03.2014 – 9.03.2014

Program konferencji:

Poprawiony: czwartek, 27 lutego 2014 12:46 Więcej…
 

Roman Kumłyk (1948-2014)

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

 

images/roman/roman02.jpg

Dzisiaj odszedł Roman... Brakło nam słów. Została nam Jego muzyka i zatrzymana w kadrze postać... http://www.youtube.com/watch?v=5mqfBCrJLKQ

Poprawiony: środa, 03 września 2014 13:29 Więcej…
 

Zmarł Mychajło Fordil z Hołowów

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

 

images/m-fordil.jpg

Z ogromnym smutkiem chcemy Was poinformować, że odszedł od nas 7 grudnia Nasz Przyjaciel – Hucuł – Mychajło Fordil z Hołowów (1967-2013), bubnista z kapeli "Huculi" Mykoły Iliuka. Był z nami podczas ostatniego Międzynarodowego Festiwalu Huculskiego. Zginął tragicznie w wypadku samochodowym. Prosi o modlitwę i dobrą pamięć. Był wspaniałym, niezwykle ciepłym, gościnnym, dobrym człowiekiem i uzdolnionym picznikiem. Mychajło chciał, by...

Poprawiony: czwartek, 24 lipca 2014 16:08 Więcej…
 

XVI Wyprawa Naukowa Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej w Karpaty Wschodnie – HUCULSZCZYZNA 2013

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 

Koło Naukowe Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej „IX PIĘTRO” zaprasza na wystawę retrospektywną po XVI Wyprawie Naukowej w Karpaty Wschodnie HUCULSZCZYZNA 2013.

Wyprawy studentów architektury Politechniki Łódzkiej na Huculszczyznę oraz wystawy retrospektywne, które odbywają się po każdej ekspedycji, mają już długa tradycję. Pierwszy wyjazd odbył się w 1995 roku i od tej pory, z niewielkimi przerwami, inicjatywa ta jest kontynuowana przez kolejne pokolenia studentów. Tegoroczna wyprawa odbyła się w dniach 8 – 24 lipca. Wzięły w niej udział 22 osoby, w tym 20 studentów. Pomiarami objęto 14 zabytkowych cerkwi typu huculskiego. Oprócz oczywistej i niezbędnej w późniejszym życiu zawodowym nauki inwentaryzowania budowli, studenci mieli okazję obcować z autentyczną kulturą ludową górali huculskich, podziwiać wnętrza bajecznie kolorowych cerkwi grecko-katolickich bądź prawosławnych, ale przede wszystkim poznać ludzi, którzy mimo stereotypowych uprzedzeń witali ich zawsze z otwartymi ramionami. To wszystko sprawiło, że z pozoru zwykłe praktyki stały się dla wielu osób przygodą życia, o której będzie opowiadać ta wystawa, na której znajdą się fotografie oraz efekty pracy inwentaryzacyjnej. Ekspozycji będzie towarzyszyć folder.

Wernisaż wystawy odbędzie się 11 grudnia o 18:00 na parterze Instytutu Architektury i Urbanistyki PŁ przy al. Politechniki 6. Wstęp wolny.

Poprawiony: poniedziałek, 03 marca 2014 20:13 Więcej…
 

Warsztaty malowania pisanek huculskich w MNK

Email Drukuj PDF

Warsztaty malowania pisanek techniką batikową – pobierz PLAKAT!

W imieniu Muzeum Narodowego w Krakowie zapraszamy na warsztaty malowania pisanek techniką batikową połączone ze spotkaniem w Galerii "Sztuka Cerkiewna Dawnej Rzeczypospolitej" w Pałacu Erazma Ciołka - Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie (ul. Grodzka). Warsztaty odbędą się 23 marca 2013 r (sobota) w godzinach 11.00-13.00. Koszt 15 zł od uczestnika.

Liczba miejsc ograniczona prosimy o wcześniejszą rezerwację

tel. 12 424 93 83,

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poprawiony: wtorek, 10 grudnia 2013 15:50
 


Strona 4 z 9